SON DAKİKA

Bugün Sivas

TSO Ağustos ayı toplantısında neler konuşuldu

TSO Ağustos ayı toplantısında neler konuşuldu
Bu haber 14 Ağustos 2017 - 12:38 'de eklendi ve 243 views kez görüntülendi.

Ticaret ve Sanayi Odasının Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Necati Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Odanın bütçesiyle beraber nefes kredisinden 300 üyeye 28 milyon 956 bin tl kredi kullandırıldığını açıkladı. İşletmelerin ekonomik sorunlarına çözmek amacıyla 1.242 kişiye Kredi Garanti Fonu aracılığıyla 731 milyon tl kaynak sağlandığını belirten Yıldırım, “Odamız bünyesinde hizmet sunan KGF, bir işletmeye 3-4 dakika içerisinde kredi onayı vererek, üyelerimizin kolay krediye erişimini sağladık” dedi.

ODAMIZIN İYİ ANLATILMASINI İSTİYORUZ

8 Eylül’de son meclis toplantısını yaparak, seçim çalışmalarına başlayacaklarını kaydeden Yıldırım, “Her meclis üyemiz ve yasal olarak iki yılını doldurmuş her üyemiz aday olabilir. Seçilen kişilerin bütün görevlere talip olma hakkı var. Seçilen kişi de 6.500 üyemizin başkanı olacak. Faaliyetlerimizin bilinirliği ve seçime girecek meclis üyelerimizin çalışmalarına ışık tutması açısından anket yaptırdık. Hizmetlerimizin üyelerimize iyi anlatılmasını istiyoruz”

ODAMIZ, MAKAM MEVKİ EDİNME YERİ DEĞİL

“Odamız, fedakarlık yaparak, insanlarımıza hizmet sunma yeri. Adaylar, işinden gücüden, maddiyatından olup burada çalışacak. Bunun karşılığında da maaş yada bir ücret alınmadığının bilinmesi gerekir. Bu oda hepimizin. Odamızın çıtasının yükselmesi için hizmetlerimizin ve çalışmaların başarısının anlatılması lazım. Aday olan arkadaşlar, hangi göreve talip olduklarını ve neyi temsil edeceklerini iyi bilmeleri lazım.”

ÇITAYI YÜKSELTTİK

“Kuruluş amacımız; üyelerin ticari mesleklerinin gelişmesi, üyelerle halkın arasındaki ilişkinin sağlanması gibi görevlerimizi var. Bunun dışında sosyal ve teknik konuların hepsini yapıyoruz. Ancak herkesin beklentisi ticaret ve sanayi odası olmuş. Yol, su yapılacaksa odaya geliyor. Protokol de dahi sonlardayız. Eli taşın altında olan üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan sizlerin gücüyle ilk 5’lerdeyiz. Bu da odamızın gücü. Odamızın de güçlü olmasını istiyorsak, eleştirilerimizi kendi aramızda yapacağız. Buraya gelecek kişinin elinde kanun yok, yaptırım gücü yok. Burası temsil yeri. Arkasında üyesi durduğu müddetçe iyi temsil edilir.”

2 ÖNEMLİ ORGANİZASYON YAPACAĞIZ

“24-27 Ağustos’ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımızın katılımıyla Tarım fuarı düzenleyeceğiz. 7 Eylül’de de sadece Sivas’ta üretilen ürünleri “Sivas’ın Markaları” adıyla Gümrük Bakanımız, Milli Eğitim Eğitim Bakanımız ve TOBB Başkanımız’ın katılımıyla açılış yapacağız. Üretici firmalarımızın tamamının buraya katılmasını

istiyoruz. Sivas’ta bu da üretiliyor mu? diyeceğimiz ürünler var. Tüm hemşerilerimizin dünyaya ihraç edilen ürünlerimizi tanımalarını ve marka bilinirliğini artırmayı hedefliyoruz.”

ANKET DÜZENLENDİ

Sivas Sosyal Araştırmalar Merkezi (SİSAM) tarafından Odanın hizmetleri, üye memnuniyeti ve beklentileri araştırması Genel Sekreter Mutlu Türkoğlu tarafından açıklandı. 878 üye ile yapılan ankette yönetim kurulu, meclis ve meslek komitelerinin çalışmaları başarılı bulunurken, kolay ulaşılabiliyor olması ve faaliyetlerde tarafsız olunması da sonuçlara yansıdı. Seyfebeli Sanayi Sitesi ve Toptan Ticaret Merkezi Kooperatifi ile İŞGEM’in de kurucusunun kim olduğu da üyelere soruldu. %55 oranında TSO yanıtının verildiği sonuçlarda bu çalışmalarda başarılı bulundu. Sivas köftesinin markalaşmasında Oda üyelerinden yüksek oranda not aldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA